Контактна форма
By Andriy
19 Жовт. 2020

ЄС витратить € 10 млрд на створення альтернативи хмарним сервісам Amazon, Google і Alibaba

Створення європейської хмарної інфраструктури покликане зміцнити цифровий суверенітет Європи.

Що таке хмарні сервіси

Хмарні сервіси (public cloud services) ― це програми та платформи, які «живуть» та працюють на серверах хмарних провайдерів. Головна фішка хмарних сервісів полягає в тому, що створюючи акаунт на такій платформі, людина зможе отримувати доступ до власної інформації з будь-якого гаджета в будь-якій точці світу. Для цього потрібно тільки логін та пароль. Використовувати ці сервіси не лише зручно, але й безпечно. Навіть якщо з телефоном або комп’ютером щось станеться, ваші дані не зникнуть.

27 країн-учасниць Європейського союзу мають намір виділити гроші з державного бюджету на розвиток хмарного сектора і створити партнерство «Європейський альянс по промисловим даним і хмарам» (European Alliance on Industrial Data and Cloud). ЄС витратить € 10 млрд протягом семи років на створення власної інфраструктури хмарних данних по всій Європі, здатної скласти конкуренцію компаніям Amazon, Google і Alibaba.

Фінансування альянсу буде відбуватися за рахунок поточних програм ЄС та інвестицій з боку промислових груп. Запуск альянсу повинен відбутися до кінця нинішнього року.

Загальний підхід до створення європейської хмарної інфраструктури покликаний зміцнити цифровий суверенітет Європи і підвищити конкурентоспроможність європейського бізнесу і промисловості. Паралельно він буде підтримувати цифровізацію для ефективного державного управління та поліпшення охорони здоров'я.

Держави-члени визнають необхідність додаткових інвестицій, посилення синергії між національними ініціативами і скоординованої стратегії, щоб очолити впровадження хмарних технологій в приватний і державний сектори по всій Європі. Зокрема, як погоджено в підписаній декларації, спільні дії держав-членів будуть зосереджені на:

  • об'єднанні приватних, національних і європейських інвестицій для розгортання конкурентоспроможних, екологічно чистих і безпечних хмарних інфраструктур і послуг;
  • визначенні загальноєвропейського підходу до об'єднання хмарних потужностей шляхом роботи над єдиним набором спільних технічних рішень і нормативів політики для розвитку загальноєвропейських інтероперабельних хмарних сервісів ЄС;
  • cприяння впровадженню більш безпечних, функціонально сумісних і енергоефективних центрів обробки даних і хмарних послуг, зокрема, для малих і середніх підприємств, стартапів і державного сектора.

Однією з причин створення альянсу є необхідність досягнення цифрового суверенітету, який неможливий в умовах, що склалися, коли дані, розміщені в хмарних дата-центрах, контролюються американськими та китайськими компаніями