Контактна форма
By Andriy
21 Лип. 2020

Навіщо фірмі сайт? 7 основних завдань, які допоможе вирішити вам власний сайт

Зрозуміло, що будь-якому інтернет-бізнесу потрібен сайт або хоча б сторінка в соціальних мережах. Але у випадку так званого «офлайн-бізнесу» коли підприємець вважає, що в нього все налагоджено і працює без інтернету і всяких там комп’ютерних чи смартфоних примочок, - частина власників вважають, що інтернет їм не потрібен, клієнтів немає в мережі, продажі і так відбуваються, я маю постійних клієнтів, мій бізнес і так не великий, і взагалі, - в мене все добре і без всяких там сайтів, сторінок в соцмережах і т.д. Звичайно, що не варто довго пояснювати щось людині, яка не розуміє цінність комунікації з людьми: наявними клієнтами, перманентними, постійними чи майбутніми. А у сучасному світі найбільш ефективним засобом комунікації бізнесу з клієнтом є - інтернет та соціальні мережі. Але грамотно розроблений сайт чи мобільний додаток чи сторінки в соцмережах допоможуть вам побудувати між вашим бізнесом і людьми-клієнтами надійний місток.

Завдання, які вирішує сайт для бізнесу.

Для початку важливо зрозуміти, що власний сайт салону краси, СТО, магазину жіночого одягу чи будівельних матеріалів, - це не чарівна паличка, яка одразу вирішить усі ваші проблеми, відразу принесе сотін нових клієнтів і автоматично доможе стати кращими ніж конкуренти у вашій галузі. На початкових етапах наявність власного сайту допоможе вам вирішити обмежену кількість питань і стати додатковим або навіть основним джерелом залучення клієнтів. А може і не стати… (В данному випадку тут дуже багато що залежатиме від специфікі вашої справи, бюджету та правильного вибору веб-студії чи IT-компанії, яка працюватиме над вашим проектом).

Успіх представлення вашого бізнесу в інтернеті залежить від багатьох факторів: починаючи з розміру вашого бізнесу, специфіки, міста, чи ви знаходитесь в місті Калуші, Долині, Івано-Франківську, Львові, Києві чи у Лондоні чи ви взагалі маєте мережу магазинів чи закладів по Україні і увас є філії в інших країнах Європи. Дуже важливим чинником є також для кого працює ваш бізнес: звичайно просто умовно продати хот-дог чи піцу в місті Калуші чи у Львові, але якщо у Львові, скажімо, ви продаєте яхти, елітну нерухомість чи авторські меблі – то і задачі для таких сайтів, методи представлення зовсім різні.

Ми розглянемо «ідеальну» ситуацію, в якій продукт конкурентноздатний, а сайт зроблений професіоналами відповідає сучасним вимогам у веб-розробці. У цьому випадку він допоможе вам вирішити наступні завдання:

Завдання №1 – Залучення клієнтів

Сайт допомагає компаніям знаходити нових клієнтів в інтернеті.

По-перше, він збирає трафік призначених для користувача запитів з назвою вашої фірми. Якщо хтось десь чув про вашу компанію і захоче дізнатися про неї більше, швидше за все, він спробує знайти вас в Google, Bing чи Яндекс. Якщо у вас буде сайт, людина відразу потрапить на нього, прочитає інформацію про вас і, можливо, вирішить з вами співпрацювати. А якщо на етапі пошуку він не виявить про вас ніякої інформації в мережі, най вірогідніший сценарій, при цьому, що користувач перейде на сайт конкурентів, у яких сайт вже є, я якщо там ще максимально просто, зрозуміло, доступно представлена вся інформація, яку людина шукає, - ваш потенційний клієнт буде у інших.

По-друге, маючи сайт, ви зможете просувати, поширювати, рекламувати, популяризувати та надавати людям  його посилання в інтернеті. Про онлайн-маркетинг ми розкажемо нижче, але тут важливо зрозуміти, що наявність сайту відкриває великі можливості просування в мережі: SEO, контекстна реклама, закупівля посилань і т.д. Все це приносить нових клієнтів, реальні продажі, реальні повернення на сайт знову, якщо людина отримала позитивний досвід від покупки товару чи сервісу, а разом з ними - прибуток.

По-третє, сучасні метрики та технології дозволяють настільки тонко налаштовувати продажі на вашому сайті, що ви, скажімо, можете встановити собі реальні кількісні ліміти: «хочу 100 чи 1000 продажів товару на місяць з мого сайту» чи «хочу щоб мій сайт давав гарантовані 5 бронювань через нього на послуги мого салону краси в день» чи «хочу щоб сайт, розроблений IT компанією SimplJet у місті Калуші давав мому ресторану 50 замовлень піци щодня», - усі ці задачі, виражені в цифрах, можна втілити. Якщо ваш інтернет-ресурс розроблений грамотно, - це все більш ніж реально! А надалі показники, цифри та кількість покупців у вашому інтернет-магазині можна тільки збільшувати!

Завдання №2 – Маркетинг

Сайт дозволяє бізнесу користуватися десятками інструментів інтернет-маркетингу: починаючи з таргетированої реклами (коли ваше рекламне повідомлення Google, Instagram чи Facebook показує користувачам, які цікавились тематикою вашого бізнесу) і закінчуючи email-розсилками, коли ви нагадуєте про себе в електронних листах. В інтернеті зручніше, простіше і ефективніше проводити маркетингові заходи та рекламні кампанії, навіть тому, що на сьогодні практично немає жодного українця який би не користувався інтернетом: промоакції, знижки, рекламні кампанії і т.п. Аналізувати результати теж простіше: стежити за статистикою відвідування, кількістю замовлень, онлайн-покупок і інших показників зручніше в інтернеті і навіть просто – з власного смартфона!

Розберемо на конкретному прикладі користь сайту для маркетингу. Сучасні люди 22-го століття ледачі, а точніше навіть не ледачі, просто потік інформації на кожну конкретну людину настільки зріс, що люди не готові гортати 25-ту сторінку Google-видачі по тому, що шукають чи півгодини вичитувати тексти на вашому сайті. Сьогодні бізнес, який помітніший, простіший і зрозуміліший для користувача і присутній в інтернеті має непогані шанси на розвиток сьогодні і процвітання в майбутньому. Підприємці, які ігнорують сучасні тенденції наражаються на небезпеку «випасти за борт» в найближчому майбутньому або банально закрити свій бізнес через нестачу клієнтів. Як казав колись Білл Гейтс: «Якщо вас немає в інтернеті, - вас немає в бізнесі»

Зламався у людини телефон, потрібно його полагодити, а далеко їхати не хочеться , та й часу немає. Заходить чоловік в інтернет, відкриває Google, і просто шукає: "ремонт телефонів в Івано-Франківську". Відкриває сайт найближчого сервісу, дивиться контакти, адресу, ціни, послуги і віддає свій телефон на ремонт. Але людина не знає, що в сусідньому будинку є ще один сервіс з меншими цінами і більш професійним майстром, але без сайту. Людина про нього не дізнається і піде в той сервіс, про який зміг дізнатися в інтернеті, затративши мінімум часу на пошук! Примітивний приклад, але все ж таки.

Схема працює не тільки з сервісами по ремонту техніки, вона може бути застосована до будь-якого малого бізнесу та середнього бізнесу: від перукарень до магазинів будівельних матеріалів.

Також сайт дозволяє компаніям проводити маркетингові дослідження: опитування, анкети, голосування, щоб краще пізнати свою аудиторію, її потреби та очікування.

ЗАВДАННЯ №3 – Робота з аудиторією

Успішний бізнес завжди підтримує контакт зі своєю аудиторією, розмовляє на її мові і вибудовує довірчі, дружні стосунки. Компанія повинна чути своїх клієнтів і розуміти їх, і сайт - мало не єдиний інструмент, що дозволяє це.

На сайті можна створити форум для спілкування. Хоч зараз і 2020 рік, коли велика частина спілкування в інтернеті проходить в соцмережах, форуми продовжують жити. Ще один спосіб спілкування з клієнтами - функція коментування, наприклад, в картках товарів.

Урізноманітнити комунікацію з клієнтами допоможуть додаткові елементи - віджети. Наприклад, віджет онлайн-чату, через який можна в режимі реального часу відповісти на питання відвідувача, взяти його контактні дані та навіть оформити замовлення.

ЗАВДАННЯ №4 – Інформування

З'явився новий товар, запустили святкову акцію, розширили сферу роботи, почали приймати платежі банківською картою, змінили прайс? Обов'язково треба розповісти про це клієнтам, і сайт тут виявиться незамінний. Обдзвонювати кожного покупця або партнера - довго і затратно по ресурсах. Тому краще викласти цю інформацію в інтернеті, де вони самі зможуть її побачити.

ЗАВДАННЯ №5 – економія

Сайт варто розглядати не як витрати, а як можливість для бізнесу ці витрати в майбутньому зменшити. Заощадити можна наприклад на складі з товарами коли на склад завозитимуться уже попередньо замовлені товари на сайті вашого інтернет-магазину, також значно можна зекономити на додатковому персоналі, який був би змушений вручну обробляти заявки покупців і т.д.

Навіщо витрачатися на зарплати менеджерам з продажу, які закривають стандартні угоди, якщо можна автоматизувати цей процес, скоротивши штат? Залиште 2-3 менеджерів для обробки складних і індивідуальних замовлень, а усі інші функції можна «навішати» на сайті, повністю автоматизувавши таким чином обробку замовлень.

Також сайт дозволить компанії заощадити на оренді приміщень: магазинів роздрібної торгівлі та офісів для зустрічі з клієнтами. Продавати товари та розповідати всю інформацію про товар можна в інтернеті.

ЗАВДАННЯ №6 – Створення іміджу

Сайт - це обличчя бізнесу в інтернеті. Він транслює настрій, місію і основні принципи компанії. Раніше для створення іміджу і просування бренду використовували ЗМІ: телебачення, газети і радіо. Зараз ці рекламні засоби давно відійшло на другий план, і про образ компанії в першу чергу говорить її позиціонування в мережі.

За допомогою сайту бізнес зможе показати експертність і професіоналізм своїх працівників, якість продукції, зробити акцент на своїх перевагах, грамотно відпрацювати негатив.

ЗАВДАННЯ №7 – Сервіс

Сайт дозволяє бізнесу вийти на високий рівень сервісу. Наприклад, в хорошому інтернет-магазині покупець може подивитися детальну характеристику товару, скачати до нього інструкцію, вибрати потрібний колір і розмір, спосіб оплати і доставки, отримати персональні рекомендації. Йому не треба чекати, поки відкриється роздрібний магазин, поки продавець закінчить пити чай і обслужить його - першокласний сервіс доступний в будь-який час та ще й крім того постійно розвивається та вдосконалюється.