Трішки теорії
Сьогодні ми розглянемо тематику, яка може бути цікава власникам, директорам та підприємцям будівельної галузі, а саме - сайт для будівельної компанії. Який він має бути і на що орієнтуватись? Отже, почнемо:
За данними сервісу від Google який аналізує популярність тиж чи інших запитів на свому пошуковику в інтернет – Google Trands за запитом «будівництво» та на тематику будівництва найбільш популярними запитами в Google (за останні 12 місяців) були:
- експертиза будівництва / экспертиза строительства
- водосховище, будівництво водосховища / строительство водохранилище
- брус будівництво, будівництво з бруса
- план, план будівництва
- котедж, будівництво котеджів / котедж, строительство коттеджей
- будівельна діяльність / строительная деятельность
- дорога, будівництво дороги / строительство дорог
- вакансія на будівництві / вакансия строительство
- будівництво фабрика / строительство фабрики
- земельна ділянка / земельный участок
- программа велике будівництво
- державне будівництво в незалежній Україні
- державне будівництво здобутки і прорахунки
- велике будівництво
- робота івано-франківськ будівництво
- робота будівництво Львів
- будівництво будинку
за запитом «будівельні роботи» найбільш популярними в Google були:
- розцінки на будівельні роботи 2020
- розцінки на будівельні роботи 2020 львівська область
- ціни на будівельні роботи
- прайс на будівельні роботи
- ціни на будівельні роботи
- ціни на будівельні роботи 2019 київ
за запитом наприклад «підрядник» чи «пошук підрядника» – найактивніше шукали в Google користувачі з м. Київ та Закарпатської області, інші області та міста проявляли мінімум активності по цьому запиту.
за запитом «купити квартиру», що особливо цікаво може бути забудовникам, люди найбільше шукали:
- купити квартиру стрий
- купити квартиру вараш
- купити квартиру івано-франківськ вторинний ринок
- купити квартиру в полтаві
- купити квартиру в хмельницькому недорого
- купити квартиру луцьк олх
- купити квартиру івано-франківськ від власника
- купити квартиру в тернополі недорого
- купити квартиру львів олх
- дом ріа
- купити квартиру дрогобич
- купити квартиру в житомирі
- купити квартиру львів вторинний ринок
- купити квартиру чернівці
- купити квартиру київ
- купити квартиру ужгород
- купити квартиру у києві
також при наборі фраз для Google пошуку у випадаючому списку Google подає суміжні (подібні) чи наближені найпопулярніші запити за останній час. Ось приклад, що показує пошуковик по популярним фразам будівельної тематики, такі як:
- будівництво
- ремонт квартир
- тендер будівництво
Зображення №1,
за фразою "будівництво" люди також часто шукають: будівництво доріг, будівництво будинку, будівництво будинків під ключ, будівництво котеджів, будівництво мостового переходу, будівництво будинків, будівництво зарплата
Зображення №2,
за фразою "ремонт квартир" часто шукають: ремонт квартир киев, ремонт квартир под ключ, ремонт квартир ціни, ремонт квартир розцінки, ремонт квартир фото та ін.
Зображення №3,
за фразою "тендер будівництво" часто шукають: тендер на проведення будівельних робіт, тендер будівельні роботи, тендер будівельні матеріали, прозоро тендер будівництво, тендер на проведення будівельних робіт, тендер львів будівництво та ін.
Який висновок можна зробити з цих данних?
При проектуванні структури сайту для вашої будівельної компанії та пошуку розробника вам слід врахувати наступні фактори:
1. пошукові системи, які сканують ваш новостворений сайт чи сайт який у вас уже є не один рік в першу чергу цінують наявність на сайті унікальних статей, написаних вами чи вашими співробітниками по вашій тематиці. Тобто основа підвищення позиції вашого сайту в Google пошуку - наявність на сайті саме унікальних текстів та статей, написаних вами а не зкопійованих з інших сайтів. При копійюванні матеріалів з інших сайтів пошуковики навпаки занижуватимуть рейтинг видачі в пошуку вашого сайту. Копіювати матеріали з інших джерел можна, але це треба робити обережно і не масово.
2. у ваших статтях, текстах на сайті мають бути присутні ключові фрази відносно специфіки вашого бізнесу. Плюс Google Trands (навіть сама назва сервісу натякає про що це) показує яка тематика найбільше цікавить користувачів скажімо за останні пів року чи рік. Тобто якщо ви будівельна компанія яка займається будівництвом дамб, доріг, чи брала участь в державних тендерах - напишіть про це статті, покажіть свої роботи, як для якого замовника і коли виконували і ви скоро станете помітні по найбільш затребуваних фразах. Якщо ж ваша будівельна спеціалізація має якийсь вузький профіль - порадьтеся з розробниками чи компанією, що обслуговує ваш сайт як збільшити свою ЦА на сайті та кількість лідів
3. дизайн сайту будівельної компанії, яким би крутим він не був - давно вже відійшов на другий план. Так, оскільки дизайн, кольори, шрифти - це загальне візуальне враження, яке часто в перші долі секунди, коли користувач зайшов на вашу сторінку має вагоме значення, дизайн, (точніше веб-дизайн, тому що є деякі кардинальні відмінності) - важливий. Не будемо применшувати роль дизайну. Але сучасні тенденції показують що одними з найважливіших умов успіху вашого сайту в інтернеті - є юзабіліті (зручність користування вашим сайтом), адаптація під мобільні пристрої (як свідчить статистика: 90...97% користувачів переглядають сайти через мобільні телефони, 4...5% планшети і тільки решта - настольні ПК) і звичайно, мабуть найголовніше - довіра користувача до вас (але це вже тема наступної статті) і тільки потім - web дизайн.
Що може бути на сайті фірми, яка надає послуги будівництва чи ремонтів?
- точні дані про компанію та її діяльність;
- зручна та інтуїтивно зрозуміла структура і навігація по сайту;
- якісний, експертний контент;
- повні відомості про використовувані технології і матеріалах;
- точна вартість об'єктів будівництва/послуг;
- наявність розділу Портфоліо, Наші об'єкти - інформація для ознайомлення з об'єктами будівництва (фото, відеоогляди, планування, вартість, загальна площа, житлова площа) приклади виконаних робіт, креслення;
- гарантія якості виконуваних робіт (використання інноваційних технологій і сучасних матеріалів, сертифікати, грамоти, ін.);
- технічні характеристики об'єктів будівництва;
- можливість записатися на огляд квартири;
- точне місце розміщення житлових комплексів;
- зворотний зв'язок;
- при необхідності - ціновий калькулятор;
- переваги перед конкурентами;
- можливість залишати відгуки;
- лаконічний дизайн.
Декілька порад для будівельного бізнесу, щоб бути успішними
Порада перша: вкажіть усі точні данні вашої фірми, про її діяльність, види послуг та представте на сайті в портфоліо хача б 3-4 типи робіт ( з фото, короткими описами бюджету проекту, хто замовник, які були обсяги виконання будівельних робіт і т.д.) Якщо будівельна компанія орієнтується на різни види замовників (приватні, для ремонту житла чи будівництва котеджів, корпоративні – ремонти та облаштування офісів і державні замовники – реконструкції державних обєктів) – представте у портфоліо хоча б по 2 виконанні роботи для різних типів замовників
Порада друга: на тлі сучасних тенденцій понад 90% користувачів інтернету заходять на сайти з телефонів, - тому інтерфейс вашого сайту має ідеально виглядати на мобільних пристроях. Зробіть логічно зрозумілу структуру сайту та додайте унікальний – свій, «живий» контент і ви вже вигідно вирізнятиметеся з поміж 30…40% подібних сайтів на будівельну тематику.
Порада третя: якщо ваша будівельна фірма, окрім послуг будівництва надає інші послуги (наприклад: архітектурне проектування, інженерна експертиза, складання кошторисної документації) та ще й наприклад, має інші підрозділи, наприклад – гуртівню чи магазини будівельних матеріалів і ви хочете, щоб сайт давав реальний ефект по усіх напрямках – то вам ще на етапі проектування структури сайту треба дуже добре подумати, яким чином це все має виглядати.
І на завершення: шукайте якісного підрядника - web студію чи IT компанію, (якщо ви хочете розвивати проект - бажано у місті, де працює головний офіс вашої будівельної компанії). Якщо ви хочете щоб ваш сайт приносив дійсну користь і збільшував як поінформованість про вашу фірму чи будівельний магазин - не доручайте виконання студентам чи фрілансерам, не користуйтесь "безкоштовними" сервісами для створення сайтів, використовуйте якісний і надійний хостінг. Не соромтеся спитати майбутнього підрядника, - "Що ви нам можете зробити на сайті щоб ми отримали 2 замовлення на будівництво котеджу чи 10 замовлень на ремонт квартир чи комерційних приміщень на місяць?", чи скажімо для забудовника, - "Що зробити на сайті щоб за допомогою сайту продати 20 квартир у місяць?". Професіонали з розробки сайтів не тільки зможуть вам детально, по пунктам пояснити як його можна досягти, складуть вам покроковий план дій, але й зроблять реальну і якісну роботу.
Якщо вас цікавить оцінка вартості Вашого проекту пишіть на пошту e-mail: hello@simpljet.com
або можете телефонувати +38 098 696 88 90