Контактна форма
By Andriy
24 Лип. 2020

Що представляє з себе лендінг?

Cучасний інтернет-маркетинг включає в себе багато методів та прийомів підвищення ефективності продаж. Існує ряд способів привернути увагу до своєї фірми в інтернеті, залучити нових користувачів і прорекламувати свій товар. Важливий інструмент, за допомогою якого досягається одразу декілька цілей, - так звана посадкова сторінка – landing page (лендінг пейдж). Практично кожна компанія, яка серйозно займається просуванням в інтернеті, приділяє увагу створенню та розвитку лендінгів, адже з їх допомогою можна досягнути хороших результатів одразу по деяким напрямкам.

Розуміння того, як працює інтернет-просування, допоможе краще зрозуміти, що таке landing. При просуванні свого товару чи послуги будь-який підприємець повинен проробити ряд кроків: від розробки сайту до купівлі рекламних показів. Даний підхід послужить для підвищення впізнаваності, допоможе поширити інформацію про діяльність фірми для залучення клієнтів. Важливий параметр, що демонструє успіх просування, - конверсія (кількість цільових дій користувачів: реєстрація на сайті, підписка на новини, придбання товару) Для підвищення конверсії використовують ряд інструментів, одним з основних є саме landing page.

Лендінг пейдж – невеликий односторінковий сайт, який повністю заточений під те, щоб користувач попадаючи на такий сайт здійснив якусь цільову дію.

  • Як правило, лендінг складається з одної сторінки, на якій розміщена вся небхідна користувачу інформація про товар чи послугу.
  • Основна ціль такої сторінки – привернути увагу клієнта, мотивувати його зробити замовлення. Інтернет-сторінка може пропонувати користувачу товар чи послугу, а може запрошувати до підписки, наприклад для розсилки або реєстрації на вебінар. Все залежить від того, на яку цільову дію ви орієнтуєтесь.
  • Створення лендінгу передбачає певне представлення, зручне для сприйняття психікою користувача: грамотно продуманий, лендінг має бути яскравим, чіпляючим увагу, щоб ефективно зацікавити людину, що потрапила на сайт. Тому до лендінг пейджів є певні специфічні вимоги: якщо погано продумати посадочну сторінку, підвищити конверсію буде важче.

Якісний, робочий лендінг, розроблений в Івано-Франківську компанією SimplJet – це цікавий дизайн, чіпляючий і продаючий текст, стримане використання якісної графіки, тексти і контакти розміщені по спеціальній сітці для кращого візуального сприйняття і обов’язково – заклик зробити цільову дію. Для розробки такої сторінки важливо розуміти, як працює людська психологія і які приклади і рішення можуть заставити відвідувача залишитись на сайті. Своєю суттю лендінг підштовхує потенційного клієнта до того, щоб стати діючим клієнтом.

Типи landing page

Виділяють декілька категорій лендінгів: сторінки поділяються на типи в залежності від того, на яку цільову дію вони направлені.

Товарний. Товарний лендінг - це інтернет сторінка, основне призначення якої продати товар користувачу, що зайшов на сайт. У користувача в ідеалі має виникнути бажання купити товар, що пропонує фірма. Такий лендінг обов’язково включає в себе опис цього товару, його фотографії і короткі відопомсті про товар. Посуті, сторінка аналогічна картці (позиції) товару в інтернет-магазинах, тільки більш детальна і орієнтована на мотивування клієнта. Товарний лендінг обов’язково повинен містити кнопку «Купити», що відсилає на форму для замовлення товару, і корисну інформацію про доставку та оплату.

Послуги. Фактично це аналог товарного лендінга, який відрізняється лиш тим, що продає не товар, а певну послугу, тобто інформація на такій сторінці вже відрізняється. Замість характеристик товару лендінг розповідає про особливості послуги, і замість кнопки «Купити» відсилає на контакти спеціалістів, у яких можна дізнатись подробиці та зробити замовлення.

Підписочний Такий тип лендінгу найбільш привабливий для користувача, адже йому не знадобиться нічого купувати і витрачати гроші. Підписочна сторінка служить цілі вмовити користувача підписатись на новини фірми, тим самим людина потрапляє до бази потенційних клієнтів, дані яких компанія потім опрацьовуватиме і пропонуватиме придбати послугу. Для того щоб переконати користувача сайту успішно залишити свої данні, підписний лендінг зазвичай обіцяє якийсь бонус – пробний онлан-курс чи пробний урок, чек-лист по одному з питань. Перспектива отримати щось безкоштовно варта того, щоб взамін надіслати компанії свою електронну адресу.

Брендовий лендінг. На сьогодні цей тип лендінгу зустрічається рідше: не кожна компанія готова утримувати подібні сторінки, які як правило потребують дизайну високого рівня, професійних студійних фотосесій, написання авторських текстів і т.д. На такій сторінці зазвичай не міститься прямих закликів до покупки, основна мета такого брендового лендінгу – інформаційна. Прикладом таких лендінгів можуть бути сторінка популярної моделі телефону, ноутбука чи нового авто, яке нещодавно вийшло на ринок. Зазвичай брендова лендінг сторінка – атрибут великої компанії чи крутого бренда.

Багато фірм, які просувають одночасно декілька напрямів послуг чи велику кількість товарів мають у свому роспорядженні від декількох до десятків і сотень лендінгів. Тут принцип простий – чиб більша компанія – тим більше посадкових сторінок знаходиться у власності компанії. Якщо фірма працює в декількох областях, регіонах чи різних країнах – наявність багатьох лендінгів практично обов’язкова, адже кожна сторінка має бути оптимізована під пошук в певному регіоні.